Laibach nu e o trupă oarecare. Pentru cinefili, ei semnează coloana sonoră Iron Sky. Pentru oamenii din online, pot zice că sunt influenceri chiar şi pentru Rammstein. Pentru fani, sunt o trupă-cult, care a creat un stil de video și un stil de spectacol aparte.
Vreau să dau unui cititor ocazia să vadă de ce în urma spectacolelor Laibach au fost acuzaţi de extremism, dar, mai puțin obișnuit, au fost acuzați de ambele extreme că țin cu ceilalți. Pentru un fan adevărat al Laibach, ofer azi un bilet de o persoană la concertul care va avea loc mâine, 6 iunie, ora 23:45, la Hotelul Continental (şi care sperăm că va mai exista după concert :D). Detalii despre concert, pe site-ul TIFF.
Ca să câştigaţi acest bilet, trebuie doar să lăsaţi mai jos un comentariu. Și dacă la concursul anterior vă ceream să scrieți un cuvânt care definește TIFF, acum vă rog același lucru, dar cu muzică – orice artist, orice gen; ce melodii vă inspiră atmosfera de TIFF?
În această seară, cel târziu la ora 22, anunț câștigătorul, care va fi mai apoi contactat pe email.
UPDATE: Concursul s-a încheiat, felicitări, Patricia – comentariul cu nr. 2 a ieşit câştigător. Detaliile le ai pe mail.
Sa ma incerc odata? Mie imi inspira…
singing in the rain :))
Destul de ciudat, dar cand ma gandesc la TIFF imi vine in minte piesa I want you to want me (coverul de Letters to Cleo)
Multam de concurs 😀
We are the champions
Raining Blood :))
If I die tomorrow, Motley Crue. 🙂
Easy like sunday morning 😀
Daca ar fi o melodie,si doar o melodie, care sa imi inspire atmosfera de TIFF, ar trebui sa spun Dean Martin – Ain’t That A Kick In The Head